Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Sypialny WARS w Pyskowicach!

5 lutego 2005 rozpoczął się pierwszy etap transportu naszego nowego nabytku – sypialnego wagonu WLaBd do Pyskowic. Lokomotywa spalinowa SM42 firmy Rail Polska zabrała wagon ze stacji Wrocław Główny do swojej siedziby w Siechnicach, gdzie zakończył się I etap transportu.

Na dzień 17-go lutego planowano II etap transportu. W związku z dużymi opadami śniegu członkowie Towarzystwa zabezpieczali w nocy tor dojazdowy do swojej siedziby, aby rano móc przyjąć wagon. Intensywne opady śniegu uniemożliwiły spokojny sen, ale przejezdność szlaku została utrzymana.

Po północy w Siechnicach zatrzymał się pociąg Rail Polska jadący z Lubina Górniczego na Śląsk. Lokomotywa M62-1688 zabrała wagon, który zaraz za nią dojechał do Pyskowic, gdzie czekaliśmy lokomotywą LDH18-001 na podjęcie nowego eksponatu, który dotarł po godzinie 8:00.

Dziękujemy firmie Rail Polska za profesjonalizm i wsparcie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>