Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Fotorelacja z 21-22.10.2016!

Zorganizowane pociągi retro z okazji 15-lecia PKP Cargo okręg Południowy, a głównym organizatorem był NSZZ Solidarność. Dziękujemy za zaproszenie.

21.10.2016 po godzinie 16:00 nasz parowóz Ty42-24 wraz z wagonami 94A wyruszyły ze stacji Łabędy do Tarnowskich Gór. Kilka minut po 17:00 można było zobaczyć przejeżdżający skład przez Zabrze-Biskupice (ZBB).

22.10.2016 po godzinie 04:00 rozpoczęto przygotowania parowozu wraz z wagonami do pociągów retro.

22.10.2016 punktualnie o godzinie 09:00 pierwszy odjazd składu z Tarnowskich Gór do Radzionkowa. Pozostałe odjazdy również rozpoczynały się zgodnie z rozkładem jazdy. Podczas postojów przygrywała nam orkiestra kolejowa na stacjach.

Jesteśmy miło zaskoczeni frekwencją (oczywiście bardzo pozytywnie). Tłumy ludzi wychodzących z naszych wagonów, daje nam jasny przekaz, że nasz trud i praca jest warta, takich miłych obrazków jak dziś. Dużym zainteresowaniem cieszył się również nasz parowóz. O godzinie 14:11 kiedy dotarliśmy do stacji docelowej (Tarnowskie Góry) ostatniego zaplanowanego pociągu, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i z uśmiechem na twarzy wracać do domu.

Dziękujemy organizatorowi PKP Cargo oraz osobom, którzy przyczynili się do przygotowań oraz obsługi pociągów, nie zawsze są to członkowie naszego stowarzyszenia, ale jednak chcą pomagać. Każdy miał wpływ na jakość organizacji tych pociągów, za co dziękuje cały Zarząd TOZKiOS.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć: Mariusz Senderowski,

1 komentarz

  • Pani z dziewczynką na jednym z ostatnich zdjęć miała wspaniały czarujący uśmiech. Jeżeli to czyta to pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *