Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Lokomotywa LDH45-24 dołączyła do naszej kolekcji!

Kilka dni temu do naszej kolekcji dołączyła lokomotywa spalinowa LDH45-24. Lokomotywa pochodzi z terminala CARGOSPED w Braniewie i została zakupiona przez nasze towarzystwo ze zgromadzonych środków 1% (obecnie1,5%) oraz wsparcia finansowego ASCO RAIL Sp. z o.o. Pyskowice i kilku osób prywatnych.
.
Lokomotywa jest produkcji rumuńskiej. Zbudowana została w zakładach 23 AUGUST w Bukareszcie w 1988 roku pod numerem fabrycznym 25392. Lokomotywa LDH45-24 jest czwartą (obok LDH70 LDH29 i LDH18 ) lokomotywą rumuńską w naszej kolekcji oraz trzecią lokomotywą z numerem 24 (obok parowozu Ty42-24 i 410D-24), którą posiadamy.
.
Dzięki pomocy kolegi Artura Stefańskiego został zorganizowany wyjazd naszej ekipy do Braniewa celem przygotowania lokomotywy do transportu.
.
Bardzo dziękujemy Zarządowi oraz pracownikom CARGOSPED Sp. z o.o. w Braniewie za sprzedaż naszemu stowarzyszeniu lokomotywy oraz za wielką pomoc podczas przygotowywania jej do transportu.
Dziękujemy ASCO RAIL Sp. z o.o. Pyskowice za finansowe wsparcie w zakupie lokomotywy.
Dziękujemy również wszystkim osobom które wsparły nas finansowo oraz osobom które wpłaciły 1% (obecnie1,5%) na rzecz naszego towarzystwa. Bez tej pomocy zakup lokomotywy byłby niemożliwy.
O dalszych losach lokomotywy poinformujemy wkrótce
Poniżej krótka fotorelacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *