Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Dementujemy nieprawdziwe informacje o planach wyburzenia parowozowni i kasacji naszego taboru.

Szanowni Państwo, dementujemy nieprawdziwe informacje podane w ostatnim czasie w prasie na temat wyburzenia kompleksu parowozowni oraz likwidacji naszego taboru. Deklarujemy, że nie ma planów zamknięcia, czy likwidacji naszego stowarzyszenia. Ten temat nigdy nie był tematem naszych rozważań. Wręcz przeciwnie, w tej chwili prowadzimy rozmowy o przejęciu kompleksu parowozowni.

Według doniesień do wyburzenia ma iść tylko budynek nastawni bramowej Pk5 należący do PKP S.A. (fotografia poniżej). DJI_0546-HDR.jpgFot. Piotr Borowiak

Jednocześnie pragniemy poinformować, że nie zgadzamy się z wyburzeniem tego budynku i nie pozwolimy niszczyć naszego dziedzictwa. Zachęcamy do śledzenia sprawy przez stronę kolektywu Stacja Pyskowice. Link: Nastawnia Bramowa Pk5

Informujemy również, że związku z ostatnimi aktami wandalizmu na naszym terenie prosimy nie zwiedzać naszego terenu na „własną rękę”, ze względu na częste patrole służby SOK oraz Policji, grozi to mandatem. Wszystkie wizyty proszę umawiać SMS-owo lub telefonicznie pod nr tel. 609 215 594.

Zarząd TOZKiOS Pyskowice.

1 komentarz

 • Hello.
  I am hoping to visit your open air museum at around the beginning of June 2023 ( not sure what date yet, as i am working my way through Poland ) would it be possible to pay a visit to the museum, so that I can have a look around please. If so then how much would it be ?
  Many Thanks.
  Billy Sherratt UK.

  Witam. Mam nadzieję odwiedzić Państwa skansen około początku czerwca 2023 r. (jeszcze nie wiem, kiedy, ponieważ przemierzam Polskę ) rozejrzyj się proszę. Jeśli tak, to ile to będzie?
  Wielkie dzięki. Billy’ego Sherrata w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *