Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Gala Parowozów 2014

W dniach 13 i 14 września 2014 roku braliśmy udział w IV Gali Parowozów, która odbyła się w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku.

Podczas dwudniowej imprezy Ty42-24 wraz z 6 innymi parowozami został zaprezentowany publiczności, woził zwiedzających po terenie muzeum oraz brał udział w nocnym spektaklu. W tegorocznej edycji Gali Parowozów nowością była nocna parada, podczas której lokomotywy klimatycznie prezentowały się w peronach jaworzyńskiej stacji. W trakcie imprezy można było również zobaczyć pokaz obrządzania parowozu, oraz zapoznać się z jego budową. Oprócz siedmiu czynnych parowozów podczas imprezy można było zwiedzić również pokaźną kolekcję taboru kolejowego i motoryzacyjnego znajdującego się w zbiorach muzeum.

Pragniemy podziękować Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa za zaproszenie na imprezę i wyjątkową gościnność. Dziękujemy PKP Cargo Logistics za sprawny i bezpieczny transport, gdzie jechaliśmy z kolegami ze Skansenu w Chabówce. Poniżej kilka zdjęć z transportu.

Udział w gali był dla nas okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy niezbędnej do dalszego pielęgnowania naszej wspólnej pasji! Poniżej nasi członkowie i koledzy podczas gali. Serdeczne podziękowania za udostępnienie swoich zdjęć dla autora pana Adama Sawickiego.

Zdjęcia autorstwa Andrzeja Walarusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *