Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Gala Parowozów 2014

W dniach 13 i 14 września 2014 roku braliśmy udział w IV Gali Parowozów, która odbyła się w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku.

Podczas dwudniowej imprezy Ty42-24 wraz z 6 innymi parowozami został zaprezentowany publiczności, woził zwiedzających po terenie muzeum oraz brał udział w nocnym spektaklu. W tegorocznej edycji Gali Parowozów nowością była nocna parada, podczas której lokomotywy klimatycznie prezentowały się w peronach jaworzyńskiej stacji. W trakcie imprezy można było również zobaczyć pokaz obrządzania parowozu, oraz zapoznać się z jego budową. Oprócz siedmiu czynnych parowozów podczas imprezy można było zwiedzić również pokaźną kolekcję taboru kolejowego i motoryzacyjnego znajdującego się w zbiorach muzeum.

Pragniemy podziękować Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa za zaproszenie na imprezę i wyjątkową gościnność. Dziękujemy PKP Cargo Logistics za sprawny i bezpieczny transport, gdzie jechaliśmy z kolegami ze Skansenu w Chabówce. Poniżej kilka zdjęć z transportu.

Udział w gali był dla nas okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy niezbędnej do dalszego pielęgnowania naszej wspólnej pasji! Poniżej nasi członkowie i koledzy podczas gali. Serdeczne podziękowania za udostępnienie swoich zdjęć dla autora pana Adama Sawickiego.

Zdjęcia autorstwa Andrzeja Walarusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *