Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Przygotowania do Industriady

Przygotowania do Industriady 2015 idą pełną parą. Rozpoczęto wybudzać nasz parowóz z zimowego snu, członkowie przygotowują naszą maszynę do pierwszego rozpalenia w tym roku. Ty42-24 dostanie całkowicie nowe 4 wrzeciona, które są elementami składowymi kurków wodowskazowych. Pozostali członkowie i osoby chętne do pomocy pracują w skansenie, przy pracach torowych (oczyszczanie i uzupełniania braków) oraz sprzątaniu w wagonach i na terenie samego skansenu.

Oprócz samych prac terenowych czy też przy taborze, bierzemy udział w spotkaniach przygotowawczych do samej Industriadny 2015. Możemy zapewnić już dziś, że będzie się u nas działo, a nasz parowóz nie będzie miał, ani chwili wytchnienia 13 czerwca !

W trakcie prac porządkowych natrafiono na tablicę, która dobrze pamięta czasy parowozów.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w pracach przygotowawczych, członkom naszego towarzystwa, jak również osobom chętnym, którzy swój czas wolny poświęcają naszemu skansenowi, raz jeszcze dziękujemy.

1 komentarz

  • Gratulujemy i życzymy powodzenia!
    Już dziś zapraszamy Was i Waszych podopiecznych -szczególnie Ty42-24 na Parowozjadę w Chabówce. Proszę zarezerwować termin 23 i 24 sierpnia. U nas też będzie się działo, mamy nadzieję, że tradycyjnie przy współudziale TOZK.
    Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *