Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

TKpb 3-14486 przetransportowany do Skansenu!

Stowarzyszenie pozyskało kilka lat temu jedyny w Polsce takiego typu parowóz, który jest na podwoziu belgijskiego parowozu typu 23, które były produkowane w latach 1904-1927.

Parowóz został przebudowany w ZNTK Wrocław w 1955 na parowóz bezogniowy i otrzymał typ TKpb 3. Parowóz pracował w zakładzie Prefabet w Łodzi do roku 2003. Niestety został tam pocięty bez niczyjej zgody (szczegółowe informacje dotyczące tego parowozu, będzie na stronie w odrębnym artykule niebawem).

 

Dzięki pomocy ze strony firmy Rail Tech Service z Łodzi Pana Igora Marszałka zostały zdeponowane pocięte części tego parowozu przed dalszą dewastacją, po ponad 5 latach, i dzięki zaangażowaniu pod kątem logistycznym jak i wsparciu również firmy Rail Tech Service, te części przyjechały do nas 10.06.2020.

Serdecznie dziękujemy firmie Rail Tech Service za wsparcie i pełne zaangażowanie w transporcie oraz naszym członkom stowarzyszenia, którzy tu na miejscu bezpiecznie przeładowali elementy. Niestety nie obyło się bez strat, ale cóż jak każda przygoda, musi mieć chwilę dreszczyku.

Zapraszamy na fotorelacjePrzeładowanie elementów parowozu TKpb 3
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *