Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Wagon 8535 wrócił do żywych!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w naszym stowarzyszeniu, dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało nam się wspólnymi siłami ukończyć naprawę wagonu typu 94AB o numerze 8535. Efekt końcowy jest widoczny gołym okiem, pracę można ocenić na piątkę z plusem. Wagon z pozytywną oceną przeszedł jazdę próbną.

Poniżej przedstawiamy kolejne etapy naprawy wagonu.

Zakończyliśmy przede wszystkim prace blacharskie w wagonie, niestety była konieczność wyciągnięcia okien.

Następnie przyszedł czas na montaż okien oraz założenie nowych uszczelek pomiędzy ramą okienną, a otworem okiennym.

Kolejnym etapem było zabezpieczanie okien, drzwi oraz załagodzenie nierówności na powierzchniach bocznych wagonu.

Końcowym etapem było przetransportowanie wagonu na malarnię, szlifowanie wagonu, naniesienie podkładu antykorozyjnego, a na końcu kolory i opisy.

22-03-2016

Trwa odbudowa układu oświetlenia wagonu, ponieważ wagon nie posiadał kompletnej instalacji, dzięki zaangażowaniu pana Krzysztofa Sekundo, możemy się pochwalić w pełni sprawną instalacją, a próba odbyła się dziś. Serdecznie dziękujemy.

Zarząd TOZKiOS chciałby serdecznie podziękować przede wszystkim firmie PROTOR oraz pracownikom tej firmy, za udostępnienie pomieszczenia i pomocy w różnych pracach związanych z naprawą tego wagonu. Również dziękujemy członkom naszego stowarzyszenia oraz osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do pomocy w naprawie naszego wagonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Liczba komentarzy: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *