Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

Bipa w Pyskowicach

27 lutego 2006 roku odbył się transport piętrowego wagonu osobowego typu Bhp, o którego Towarzystwo czyniło starania już od jakiegoś czasu. Wagon, który udało się pozyskać służył przez wiele lat PKP, gdzie w ostatnich miesiącach swojej pracował na linii Opole – Nysa. Dziś jest kolejnym eksponatem w Pyskowicach i jedynym w Polsce tego typu zachowanym w zbiorach muzealnych!

Po wagon przybyła lokomotywa TEM2-019 należąca do PTKiGK Zabrze. Lokomotywa do Kędzierzyna Koźla przyjechała już we wczesnych godzinach porannych. Po sprawnym przygotowaniu składu i „oblotu” w peronach Kędzierzyńskiej stacji, pociąg wyruszył w drogę do Pyskowic. Następna zmiana czoła miała miejsce w Gliwicach Łabędach, skąd już niewiele dzieliło pociąg ze stacją docelową. Transport odbył się bez jakichkolwiek problemów.

Dziękujemy Panu Prezesowi oraz Zarządowi Spółki PKP Przewozy Regionalne w Warszawie za podjęcie korzystnej dla nas decyzji oraz działań umożliwiających pozyskanie przez nas wagonu wagonu.

Transport odbył się dzięki nieocenionej pomocy firmy PTKiGK Zabrze, która to już kolejny raz wspiera nas podczas transportów taboru do Pyskowic. Dziękujemy Prezesowi Zarządu firmy PTKiGK Zabrze za podjęcie decyzji i umożliwienie kolejnego już transportu, w którym nieoceniony udział ma właśnie firma PTKiGK Zabrze. Dziękujemy również pracownikom biorącym czynny udział w transporcie, który jak zwykle przebiegł profesjonalnie i bezproblemowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *