Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice

TKp 4422 w Racławicach Śląskich

6-7 września 2008 roku parowóz TKp 4422 brał udział w festynie kolejowym w Racławicach Śląskich. Maszyna wyjechała z Pyskowic o wczesnych godzinach porannych w sobotę, a powróciła w nocy w niedzielę. Parowóz budził wielkie zainteresowanie podczas przejazdu z Pyskowic przez Gliwice Łabędy, Kędzierzyn Koźle do Racławic Śląskich oddalonych o około 70km. Poniżej prezentujemy materiał filmowy z przejazdu parowozu wraz z SM42-858.

O przejeździe parowozu oraz samej imprezie informuje również Radio Park. Dzięki tym informacjom podczas powrotu przez Kędzierzyn-Koźle na peronie stacji witało nas blisko 100 osób chcących zobaczyć parowóz pod parą. O imprezie również bardzo obszernie pisze między innymi Tygodnik Prudnicki.


Dziękujemy organizatorom imprezy za zaproszenie oraz mieszkańcom Racławic za gościnne przyjęcie i pomoc. Brak nam słów by wyrazić, jak wiele mieszkańcy zrobili dla promocji swojego miasteczka; jak wiele czasu, pieniędzy i ciężkiej pracy włożyli w przygotowanie tej wspaniałej imprezy w Racławicach Śląskich.


Poniżej kilka zdjęć z trasy przejazdu i pobytu parowozu w Racławicach Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *